2015 All-District softball team


2015 Southeast District Softball Selections

Division 1 First Team

Faith Freeman Logan HS District Player of the Year, 1st Team All Ohio

Grayce Huntsberger Logan HS 2nd Team All Ohio

Division 1 Second Team

Shaelynn Hutchinson Marietta HS

Rebekah Haught Marietta HS

Division 1 Honerable Mention

Shannon Haessly Marietta HS

Kendall Hartline Marietta HS

Mel Starlin Logan HS

Sydney Rice Logan HS

Division 1 Coach of the Year

Jim Huntsberger Logan HS

Division II First Team

Brooke Blevins Unito HS District Player of the Year, 1st Team all Ohio

Darbi Brewer Circleville HS 1st Team All Ohio

Kacee Jenkins Jackson HS 2nd Team All Ohio

Kerstin Thornburgh Hillsboro HS,2nd Team All Ohio

Ashley Grow Waverly HS Honorable Mention All Ohio

Maddy Conrad Logan Elm HS Honorable Mention All Ohio

Wendy Hawk Washington CourtHouse HS

Tosha Fox Miami Trace HS

Alexis Woodside Fairfield Union HS

Sam Humphreys Jackson HS

Gabby Johnson Sheridan HS

Haylee Jo Large Chillicothe HS

Hannah Breeden Hillsboro HS

Emily Ward Unioto HS

Makenzie Barr Gallia Academy HS

Arri Shcetter Warren HS

Ashley Burton Waverly HS

Michaela Criner Fairfield Union HS

Division II Second Team

Olivia Hoon Athens HS

Bri Dawes Chillicothe HS

Cayla Allen Vinton CO HS

Maggie Johnson Circleville HS

Mayci Marshall Logan Elm HS

Alison Dickerson New Lexington HS

Maddy Towbridge Sheridan HS

Whitney Cockerill Miami Trace HS

Taylor Barrett Miami Trace HS

Allie Wood Logan Elm HS

Tatum Brown New Lexington HS

Gabby Cooper Washington Courthouse HS

Brooksana Barnett Vinton CO HS

AJ Knul Circleville HS

Jamie Fraley Sheridan HS

Kaylee Higgins Warren HS

Mariah Ridgeway Jackson HS

Haley Woodbridge Chillicothe HS

Division II Honorable Mention

Destiny Alderman Logan Elm HS

Kat Kroutel Athens HS

Maki Williams Waverly HS

Kourtney Ison Waverly HS

Destyn Beard New Lexington HS

Bailey Harris New Lexington HS

Jordan Banks Jackson HS

Madison Snyder Hillsboro HS

Ali Stratton Hillsboro HS

Kate Jude Washington Courthouse HS

Liv Johnson Sheridan HS

Shalynn Reffitt Vinton CO HS

Darian Radabaugh Vinton CO HS

Kendra Barnes Gallia Academy HS

Jenna Meadows Gallia Academy HS

Jordan Pierce Unioto HS

Kirklyn Rossiter Fairfield Union HS

Alexis Eaton Fairfield Union HS

Division II Coach of the Year

Brad Jadwin Unioto HS

Division III First Team

Michael Cunningham Wheelersburg HS, District Player of the Year,All Ohio First Team

Regan Stonerock Westfall HS, All Ohio First Team

Chelsey Copley River Valley HS, All Ohio First Team

Kendall Meeks Alexandria HS,All Ohio Second Team

Alayna Lytle Huntington Ross Hs,All Ohio Second Team

Jill Hairston Rock Hill HS,All Ohio Second Team

Mikayla Purdy Easter Brown HS,All Ohio Honorable Mention

Kalle Coleman Wheelersburg HS,All Ohio Honorable Mention

Ashley Webb Valley HS,All Ohio Honoble Mention

Mary Pica Minford HS

Devyn Oliver Meigs HS

Adrien Dunn Piketon HS

Mckenzie Whitaker West HS

Katie Osburn Belpre HS

Brittany Johnston Wellston HS

Peighton Williams Portsmouth HS

Aley Carmon Ironton HS

D’lani Swackhammer Zane Trace HS

Hannah Howery Alexander HS

Ellen Hinshaw Fairland HS

Division III Second Team

Haley Rawlins South Point HS

Faith Howard Wheelersburg HS

Alisa Kelley Nelsonville HS

Leah Crum Dawson Bryant HS

Cassidy Williams Westfall HS

Ashley Riley Northwest HS

Morgan Geno Zane Trace HS

Abbey Winkler South Point HS

Sarah Thompson McClain HS

Nicole Hudnall Alexander HS

Alexis Cooper South Eastern HS

Megan Shupert West HS

Kasei Russell Rock Hill HS

Taylor Dempsey Wheelersburg HS

Natalee Jones Adena HS

Mackenzie Riley Fairland HS

Alliyah Pullins Meigs HS

Ariel Kingery Minford HS

Breanna Klaiber Ironton HS

Morgan Crabtree Oak Hill HS

Division III Honorable Mention

Ashley Gilmore River Valley HS

Alexis Hurt River Valley HS

Katie Mares River Valley HS

Sarah Garza Nelsonville York HS

Shoshawna Phillips Nelsonville York HS

Madison Harman Belpre HS

Andi Queen Portsmouth HS

Ariel Whitt Ironton HS

Kylee Metzger Ironton HS

Denise Arledge Westfall HS

Kelly Fuchs Westfall HS

Morgan Fridley Fairland HS

Mollie Morris Fairland HS

Melanie Noble Chesapeake HS

Kelsey Huff Chesapeake HS

Laura Rice Chesapeake HS

Brooke Webb Chesapeake HS

Brook Andrus Meigs HS

Destinee Blackwell Meigs HS

Kacey Felts Adena HS

Brooklyn Detty Adena HS

Carly Carroll Adena HS

Brittany Allen Lynchburg HS

Madysyn Creighton Lynchburg HS

Chelsi Hacker Lynchburg HS

Hannah Binkley Lynchburg HS

Kennedy Debord Huntington Ross HS

Brookelyn Neighbors Huntington Ross HS

Rikki Magill Huntington Ross HS

Ali Allen Minford HS

Zoey Doll Minford HS

Jenna Lane Rock Hill HS

Makenzi Harrah Rock Hill HS

Morgan Arledge Zane Trace HS

Ali Jones Zane Trace HS

Katelyn Stewart Wellston HS

Amber Altman Valley HS

Kirbi Sommers Valley HS

Division III Coach of the Year

Teresa Ruby Wheelersburg HS

All District First Team Division IV

Kiley Sosby Whiteoak HS,District Player of the Year,All Ohio First Team

Kaitlin Evans Fairfield HS,All Ohio First Team

Kaitlyn Payne Symmes Valley HS,All Ohio First Team

Brooke Pierron Notre Dame HS,All Ohio Second Team

Mikayla Wyke Eastern Pike HS,All Ohio Second Team

Cami Whitley Portsmouth Clay HS,All Ohio Second Team

Jade Spriggs North Adams HS,All Ohio Second Team

Sidney Cook Eastern Meigs HS,All Ohio Honorable Mention

Taylor Webb Symmes Valley HS,All Ohio Honorable Mention

Grace Edwards Eastern Meigs,All Ohio Honorable Mention

Mikayla Newland Paint Valley HS

Ali Deem Southern HS

Alana Heiss Waterford HS

Morgan Johnson Manchester HS

Mallorie Williams Western Latham HS

Grace Larrick Fairfield HS

Rachel Cooper Portsmouth Clay HS

Maggie Whitman Notre Dame HS

All District Second Team Division IV

Nikki Kish Trimble HS

Cierra Turley Southern HS

Arica Melson Fairfield HS

Jaycie Parr Whiteoak HS

Sara Bailey South Gallia HS

Tiara Hatfield Symmes Valley HS

Kaelyn Hornikel South Webster HS

Kaitlyn Spears Trimble HS

Jayde Parr Whiteoak HS

Katlyn Barber Eastern Meigs HS

Shaylee Carson Fairfield HS

Cecilia (CC) Shanks Western Latham HS

Shay Brown Sciotoville Community HS

Danielle Cline Portsmouth Clay HS

Stephanie Brown Symmes Valley HS

Brook Henley Manchester HS

Tressa Carter Portsmouth Clay HS

Kacy Craft Eastern Pike HS

All District Honorable Mention Division IV

Jaelyn Dixon Eastern Pike HS

Kylie Branch North Adams HS

Jordyn Haggy Western Latham HS

Kylie Tong Western Latham HS

Jasomyn Frautschy Sciotoville Community HS

Megan Carver Sciotoville Community HS

Sydney Dingess Sciotoville Community HS

Alia Hayes Eastern Meigs HS

Shelby Sanders South Gallis HS

Caitlyn VanScoy South Gallia HS

Madison Smith Paint Valley HS

Ashleigh Harless Whiteoak HS

Mikayla Belford South Webster HS

Ashley Ellifritt South Webster HS

Paige VanMeter Southern HS

Caitlyn Holter Southern HS

Jordan Taylor Waterford HS

Bailey Offenberger Waterford HS

Paige McCutcheon Waterford HS

Division IV Coach of the Year

Jeff “Odie” Estep Symmes Valley HS

comments powered by Disqus